Fakta a fikce

Bohužel často slýcháme spoustu nepravostí, které se o Kratomu tradují. Díky tomu se Kratomu lidé bojí a to je opravdu škoda. Chtěli bychom Vám tak vše vysvětlit, abyste se už bát nemuseli. Připraveni? Pojďme na to!
Najít odpověď
Fakta
Fikce
Fakta

S Kratomem nemůžeme řídit

To je bohužel pravda. Při užívání Kratomu bychom se měli vyhnout řízení. Ne každý den jsme vyspalý tak, jak bychom chtěli. Můžeme být například nachlazení, nebo mít zkrátka trochu jiné biochemické pochody v naší hlavě. To by mohlo způsobit trochu jiné působení Kratomu, než jsme zvyklý. Přeci jen...je to příroda! Takže - FAKT.

Kratom je v Evropě zakázaný

Ano, je to tak. Vzhledem k situaci, která se nad Kratomem vznáší jako černý mrak, si jej nedopřejeme v mnoha státech v EU. Je tomu tak například v Německu, Polsku, nebo ve Francii. Tato nepochopitelná situace tak značně omezuje jeho pochopení a případné zařazení mezi potravinové doplňky.

Kratom neroste jen v Asii

Kratom má svou kolébku v Thajsku a Indonésii. Nicméně v kolonizačním období se povedlo Kratom rozšířit také do dalších zemí. Můžeme na něj narazit například v Africe. Bohužel tyto stromy však nejsou natolik účinné, jako jejich asijští sourozenci.
Fikce

Kratom je DROGA!

Ne, to opravdu není. Jedná se o přírodní rostlinu, podobně jako je například Maté, nebo Guarana, dokonce je příbuzný kávovníku. O těch si nikdo nedovolí říci, že jsou to drogy ve svém slova smyslu. Stejně tak se nejedná o opiát, ani syntetickou substanci je nahrazující. Takže - FIKCE.

Kratom je návykový jako tvrdé drogy

Nemilé je, že si toto skutečně lidé myslí. Pravda je taková - na Kratomu samozřejmě vzniká závislost a ne větší, než například na kofeinu, nikotinu, alkoholu, ale i čokoládě (ano, skutečně prokázáno). Nezapomínejme však, že příroda není stavěna na přehánění. Zachovejme tedy střídmost a zůstaňme na bezpečné straně řeky. Takže - FIKCE

Kratom odtahuje od práce

Nejlépe toto vyvrátíme pomocí legendy, která se ke Kratomu váže. Podle ní si otec v Indonésii, Thajsku, ale i Malajsii vždy vybral ženicha pro svou dceru, který užíval Kratomu. Ten totiž pomáhá s chutí do práce. Takže - FIKCE

Kratom ovlivňuje rozhodování a chápání

Nesouhlasíme, jde především o výši dávky, ale také o původ. Proto s tímto nemůžeme souhlasit. Takže - FIKCE

MaengDa je geneticky modifikované

Takto jej mnoho z nás vnímá. Mohou za to nekompletní informace, který se Vám pokusíme vysvětlit. V době, kdy se legalizoval Kratom, se snažila prosadit i jedna plantáž v Indonésii. Bohužel se jim moc nedařilo, proto udělali něco neobvyklého. Pomocí speciální metody křížení začali pracovat na speciálním stromu, který vznikl kombinací dvou různých původů. Co se stalo? Vznikla speciální odrůda s neuvěřitelně vysokou potencí a účinky. Nazvali ho MaengDa. Bohužel postupem času se stal pojem MaengDa ekvivalentem pro velmi silné a potentní Kratomy z celého světa. Nejedná se tak o GMO, ale o velmi silné a potentní druhy. Takže - FIKCE

Kratom může i zabíjet!

Tato informace se skutečně šíří rychle jako požár. Přitom na ní není ani trocha pravdy. Rádi vysvětlíme - ve Spojených státech bylo celkem 14 případů smrti za posledních 5 let, kdy neboštík užíval Kratom. Co už ale nikdo neví je, že krom Kratomu užíval také spoustu dalších věcí a Kratomu nebyl nikdy důvodem smrti. Takže - FIKCE
© 2021
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.