Typicky kratomový, ale stále osobitý

Bílá liška Bornea s názvem White Jongkong

Zvláštní název, že? Jedná se o jeden z nejzajímavějších Kratomů a to jak svým původem, tak i zabarvením. K tomu se však dostaneme. Domovinou mu není nic jiného, než srdce oblasti Kapuas Hulu jménem Jongkong.
Koupit v obchodě Více informací
Bílá liška Bornea s názvem White Jongkong

Dávkování

Pokud hledáme specifické účinky, je pro nás dávkování velmi důležité. Pamatujme, že vyšší dávky mohou přinést vedlejší účinky, na které každý reaguje trochu jinak. Vedlejší účinky jsou sice neškodné, ale mohou být pro mnoho lidí nepříjemné. Kolik je tedy adekvátní dávka kratomu?

Nízké dávky

2-6 gramů
1-3 čajové lžičky

Střední dávky

6-10 gramů
3-5 čajových lžiček

Vysoké dávky

10 a více gramů
5 a více čajových lžiček

Nejdůležitější je zde klima, o které se stará vnitrozemské umístění a především i řeka Kapuas, která oblastí protéká. Díky ní, období dešťů a záplavám, je půda úrodná, což Kratomu více než vyhovuje. Borneo je proslulé svými potentními Kratomy, které jsou oblíbené po celém světě. Jinak to není ani zde. Proč je tak oblíbený?

Od každého trochu

Velkou výhodou je složení a vazba původu s barvou žilek. Zatímco oblast Jongkong je oblastí s výskytem tišících kratomů, které dokáží pomoci od bolesti, bílé žilky jsou spíše vitalizující. Díky tomu jsou účinky více tišící, ovlivňujícíc náladu a ulevující od deprese, ale i energizující. To se hodí především pro řešení problémů, jako je boles zubů či jiné části těla, kdy potřebujeme zůstat fit a fungovat. Unikátní složení alkaloidů je ve vyšších dávkách spíše sedativní, tak bychom na to měli myslet. Co nás bude zajímat dále je jistě chuť, bez té by to nešlo.

Bílá liška Bornea s názvem White Jongkong

Jak si White Jongkong vede?

Stimulace
75%
Tišení bolesti
60%
Nálada
80%
Chuť
6
Vůně
5
Bílá liška Bornea s názvem White Jongkong
Rychlost nástupu účinku
30 minut
Trvání účinků
5 hodin

Jaký? Typicky kratomový...

White Jongkong je, co se týče chuti, typicky Kratomový. Jeho vůni bychom označili za zemitou, podobně jako chuť. Není až tak intenzivní, spíše středně silná. Podobně tomu je u hořkosti, kdy bychom ji měli kompenzovat něčím sladkým, nejlépe medem.

Komu bychom ho doporučili?

Co do chuti, jedná se o klasický Kratom, který všichni známe. Většina jich chutná jako právě tento. To není na škodu. Doporučili bychom ho středně pokročilým, kteří vědí jak s chutí nakládat, nebo jsou na Kratom už zvyklý.

Koupit v obchodě
© 2019